Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
poniedziałek 26 lutego 2024

Terlecki: Bezpieczeństwo i lokalne inwestycje tak samo ważne! (TV)

W ostatni dzień czerwca, Gminę Korzenna wizytował wicemarszałek Sejmu RP Ryszard Terlecki wraz z sekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jackiem Osuchem, Senatorem Wiktorem Durlakiem oraz Wojewodą Małopolskim Łukaszem Kmitą. Samorząd gminy Korzenna reprezentowany był przez wicewójta Krzysztofa Ogorzałka oraz Przewodniczącego Rady Gminy Korzenna – Szymona Semlę.

Wizyta Marszałka Terleckiego rozpoczęła konferencja prasowa parlamentarzystów oraz samorządowców z Gminy Korzenna.

Terlecki: mimo wydatków na bezpieczeństwo utrzymamy rozwój takich gmin jak ta!

– Oglądamy tu wszystkie przeprowadzone w terenie inwestycje – mówił wicemarszałek Ryszard Terlecki podczas konferencji przed budynkiem Centrum Sportu i Rekreacji w Korzennej. – Dotyczą one wszystkich stref życia, bowiem są to zadania z zakresu wodociągów i kanalizacji, sportu, oświaty, infrastruktury drogowej i wielu innych. To wszystko wpływa, że Gmina Korzenna uznawana jest w powiecie ale i regionie za gminę o najszybszym rozwoju. Te inwestycje są realizowane przy wsparciu środków rządowych. I tak będzie nadal mimo ogromnych nakładów z budżetu przeznaczanych na bezpieczeństwo naszego kraju. Potrzeby związane z bezpieczeństwem są ogromne, ale ani na chwilę nie zmniejszymy naszego wysiłku by środki na inwestycje lokalne również były. I to możemy dzisiaj obiecać.

Konkrety i ważne pytania o bezpieczeństwo.

– Tutaj w tej gminie, najlepiej są ukazane czym są konkrety – kontynuował Senator Wiktor Durlak. – Mieszkańcy tego regionu mają równie konkretne pytania, chociażby o to jak zachowa się Donald Tusk wobec zapory na wschodniej granicy z Białorusią. Czy zlikwidowałby ją, zgodnie z tym co mówią jego akolici. Wszyscy pamiętamy wycieczki na granice po to by utrudnić pracę Straży Granicznej. A dzisiaj wiemy, że imigranci byli atakiem hybrydowym i zostali użyci celowo by zdestabilizować sytuację w Polce a może nawet Europie. Później nastąpił atak na Ukrainę. Dzięki działaniom rządu, działaniom wszystkich służb udało się zachować bezpieczeństwo w Polsce. Jako Zjednoczona Prawica zapraszamy do dalszej współpracy, zwłaszcza mając na uwadze rozwój naszych małych ojczyzn. W imieniu mieszkańców Sądecczyzny dziękuje Panu Marszałkowi za dzisiejszą wizytę, bo to pokazuje, że Prawo i Sprawiedliwość oraz Pan Marszałek Terlecki są z mieszkańcami Sądecczyzny.

Rządowe środki pomagają doganiać czołówkę.

– Chcemy bardzo serdecznie podziękować za te kilkadziesiąt milionów złotych, które z różnych programów rządowych trafiły do naszej gminy – podsumował podczas konferencji Krzysztof Ogorzałek Wicewójt Gminy Korzenna. – Bo dzięki nim oblicze naszej gminy mogło się zmienić. Jako niezamożna gmina możemy doganiać tą czołówkę. Liczymy na to, że te środki będą do naszego samorządu trafiać, tym bardziej, że wiele zadań przed nami.

Podczas wizyty goście zwiedzili m.in. obiekty Centrum Sportu i Rekreacji: halę sportowo-widowiskową wraz ze ścianka do wspinaczki oraz basen. Następnie udali się na inwestycje oświatowe, zrealizowane w ostatnich latach na terenie gminy Korzenna.

fot. M. Książkiewicz

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Dodaj komentarzKorzenna Wydarzenia


Korzenna.info - Regionalny Portal Informacyjny - aktualności i wydarzenia z regionu Korzenna

Reklama2

Korzenna Pogoda

Korzenna HotNews

Katalog firm

Biuro Rachunkowe Pro Calculo w Grybowie


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

Serwis Komputerowy TOOLBOX24.pl


Toolbox24

tel. 570 787 727

Strona internetowa: www.toolbox24.pl

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

Ogłoszenia

Praca dla kelnerki

Karczma w Bukowinie Tatrzańskiej przyjmie do pracy kelnerkę, praca stała, zmiany tygodniowe lub inne. Możliwość zamieszkania. Tel 604544247 po 16.00 lub mailowo: gosiakrzysik@wp.pl


Partnerzy i reklamodawcy: