Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
sobota 18 maja 2024

Jakie błędy popełniamy przy oszczędzaniu?

Pomimo wielu starań i wyrzeczeń twój portfel nadal świeci pustkami? Nie wiesz jak to się dzieje i jak temu najlepiej zapobiec? Najprawdopodobniej jest tak, że popełniasz wiele kluczowych błędów, które uniemożliwiają ci odłożenie kilku groszy w każdym miesiącu.

Od pewnego momentu strasz się oszczędzać. Działania nie przynoszą jednak zamierzonych efektów. Warto jest się zastanowić i wyłapać błędy, które się popełnia. Zarządzanie finansami wcale nie jest takie trudne. Musisz wyrobić w sobie pewne nawyki i o nich nie zapominać. Jeśli znajdziesz jakąś przyczynę, która negatywnie wpływa na cały proces, natychmiast to zmień. Zapoznaj się z najczęściej popełnianymi błędami i dowiedz się jak możesz to zmienić.

Nie można przyzwyczajać się tylko i wyłącznie do jednej instytucji bankowej. Aktualnie jest tak, że banki zdecydowanie lepiej traktują nowych klientów niż tych starych. Należy na bieżąco sprawdzać i porównywać nowe oferty, które pojawiają się na rynku. Dzięki temu można znaleźć wiele przydatnych rozwiązań, które nie byłyby dostępne gdybyś korzystał z oferty tylko i wyłącznie jednej instytucji. Sprawdzaj aktualności i je analizuj!

Spora część osób zdecydowanie za bardzo przecenia swoje możliwości finansowe. Zjawisko to jest najbardziej widoczne przy planowaniu budżetu i oszczędzaniu. Jeżeli wybrałeś już konkretny produkt, na którym to twoje oszczędności będą właściwie pracowały, ustal odpowiednią kwotę, którą realnie mógłbyś miesięcznie odkładać. Dzięki temu nie będziesz wypłacał bezmyślnie pieniędzy. Najważniejsza jest strategia. Ustal ją i się jej trzymaj.

Zaplanuj swój budżet po to, abyś nie wydawał bezmyślnie wszystkich pieniędzy, które znajdują się na twoim koncie. Nie ulegaj pokusom i różnego rodzaju promocjom. Jest pewien sprawdzony sposób, który ułatwi ci unikanie takich sytuacji. Jeśli będziesz dokładnie oraz ze stosownym wyprzedzeniem planował swoje miesięczne wydatki, unikniesz tego rodzaju sytuacji. Już nigdy więcej nie dasz się zaskoczyć nieoczekiwanym i nagłym płatnościom.

Jest jeszcze jeden bardzo istotny aspekt, który może zaburzyć cały proces właściwego oszczędzania. Nieregularność przy wpłacaniu kwot negatywnie wpływa na proces oszczędzania. W takiej sytuacji zdecydowanie ciężej będzie ustalić w jakim okresie uzbierasz konkretną kwotę. Zmień to i wpłacaj miesięcznie określone sumy. Dzięki temu będziesz bardziej spokojny jeśli chodzi o kwestie finansowe.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest upór i konsekwentne dążenie do wyznaczonego przez siebie celu. Właśnie w  taki sposób należy postępować jeśli chodzi o właściwe zarządzanie pieniędzmi. Wystarczy, że ustalisz kwotę, którą zamierzasz odkładać. Pamiętaj również o tym, żeby nie wypłacać zbyt często, najlepiej wcale, pieniędzy z konta oszczędnościowego. Tego rodzaju działania generują kolejne niepotrzebne koszty. Unikaj takich sytuacji!

Pamiętaj, że przez regularnie oszczędzając wcale nie musisz sobie odmawiać przyjemności. To nie na tym polega. Nie musisz odmawiać sobie lunchu z przyjacielem czy kawy na mieście. Wydawaj rozsądnie.

A co jeśli oszczędzanie nadal nie przynosi efektów, a pojawiły się wydatki, które nie mogą czekać? O ile tylko nie stanie się to Twoim stałym sposobem radzenia sobie z finansowymi kłopotami, zachęcamy do zainteresowania się takim produktem pozabankowym jak pożyczki gotówkowe przez internet. Ich niewątpliwą zaletą jest minimum formalności, których musimy dopełnić, by je otrzymać. Ta szybka decyzja o przyznaniu pożyczki ma znaczenie zwłaszcza dla osób, które pieniędzy potrzebują „od ręki”. Dlatego jeśli mimo skrupulatnego odkładania drobnych kwot nie stać Cię na coś, czego zakup czy opłacenie czekać nie może – rozważ wzięcie pożyczki, a do jej spłaty podejdź równie rzetelnie i skrupulatnie, jak do zarządzania domowym budżetem. Powodzenia!

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Dodaj komentarzKorzenna Wydarzenia


Korzenna.info - Regionalny Portal Informacyjny - aktualności i wydarzenia z regionu Korzenna

Reklama2

Korzenna Pogoda

Korzenna HotNews

Katalog firm

Biuro Rachunkowe Pro Calculo w Grybowie


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

Serwis Komputerowy TOOLBOX24.pl


Toolbox24

tel. 570 787 727

Strona internetowa: www.toolbox24.pl

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

Ogłoszenia

Praca dla kelnerki

Karczma w Bukowinie Tatrzańskiej przyjmie do pracy kelnerkę, praca stała, zmiany tygodniowe lub inne. Możliwość zamieszkania. Tel 604544247 po 16.00 lub mailowo: gosiakrzysik@wp.pl


Partnerzy i reklamodawcy: