Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
piątek 19 lipca 2024

Świeto Niepodległosci w Siedlcach

Dzień 11 listopada to wyjątkowa data dla każdego Polaka – właśnie w tym dniu, 97 lat temu, nasz kraj znów stał się państwem niezależnym i wolnym. Z tej okazji w gminie Korzenna a dokładnie w Siedlcach odbyły się obchody Święta Niepodległości.

Mszę Świętą w intencji Ojczyzny o godz. 14 poprzedził koncert niepodległościowy w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Mogilno. Po uroczystej Mszy, uczestnicy prowadzeni przez Orkiestrę Dętą oraz poczty sztandarowe, przeszli do w sali gimnastycznej w szkole w Siedlcach, gdzie odbył się Apel Poległych.

Wspólne świętowanie umilił występ artystyczny młodzieży z Zespołu Szkół w Siedlcach poświęcony Świętu Niepodległości. Uroczystość zakończyła się Koncertem niepodległościowym w wykonaniu orkiestry Dętej OSP Mogilno.

„Musimy pamiętać o dniu 11 listopada 1918 r., kiedy Niemcy podpisały kapitulację i w tym czasie przybył do Polski Józef Piłsudski, który przyjechał specjalnie do Warszawy. W tym czasie zostały przekazane pełne kompetencje przez Radę dla Pana Marszałka Piłsudskiego. Dla każdego Polaka powinno to święto być przykładem miłości do ojczyzny. Ja się ogromnie cieszę, że takie uroczystości niepodległościowe są dzisiaj w gminie Korzenna. Pamiętam, kiedy w 2006 r. w Bukowcu było 2 sztandary, dzisiaj jest ogromna ilość sztandarów i cieszę się, że jest bardzo dużo młodzieży, bo przecież jednak tą miłość do ojczyzny powinno się przekazywać z pokolenia na pokolenie, bo my już jesteśmy ludźmi starszymi i pałeczkę będzie przejmowała ta młodzież, która tak licznie tutaj przybyła.” – skomentował senator Stanisław Kogut.

„Generalnie idziemy w dobrym kierunku, bo w dniu dzisiejszym byłem już na szeregu uroczystości i w wielu miejscach widziałem rozwieszone flagi. Jest całkiem nieźle, bo w Polsce rozradza się tradycja czczenia świąt narodowych u większej ilości ludzi i miejscowości. Idziemy w dobrym kierunku.” – skomentował Arkadiusz Mularczyk poseł na Sejm RP.

„Jest to nasza kolejna uroczystość, pierwsza odbyła się w 2007 roku, kiedy zostałem wójtem i od tamtej pory organizujemy ją systematycznie, głównie pracownicy Centrum Kultury, wielu urzędników, dyrektor szkoły, strażacy, jak widać są wszyscy zaangażowani. Wszyscy czujemy się w obowiązku, żeby oddać cześć i chwałę, tym którzy walczyli o wolność i niepodległość naszego kraju.” –podsumował Leszek Skowron, wójt gminy Korzenna.

fot.  Aneta Bogusz


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Możliwość komentowania została wyłączona.Korzenna Wydarzenia


Korzenna.info - Regionalny Portal Informacyjny - aktualności i wydarzenia z regionu Korzenna

Reklama2

Korzenna Pogoda

Korzenna HotNews

Katalog firm

Biuro Rachunkowe Pro Calculo w Grybowie


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

Serwis Komputerowy TOOLBOX24.pl


Toolbox24

tel. 570 787 727

Strona internetowa: www.toolbox24.pl

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

Ogłoszenia

Praca dla kelnerki

Karczma w Bukowinie Tatrzańskiej przyjmie do pracy kelnerkę, praca stała, zmiany tygodniowe lub inne. Możliwość zamieszkania. Tel 604544247 po 16.00 lub mailowo: gosiakrzysik@wp.pl


Partnerzy i reklamodawcy: