Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
piątek 19 lipca 2024

Zobacz jak tętni życie w Zespole Szkół w Korzennej

Ślubowanie klas I, obchody Święta Niepodległości oraz Święto Drzewa – te wszystkie wydarzenia miały miejsce na przestrzeni kilku dni w Zespole Szkół w Korzennej. W ramach tej ostatniej inicjatywy, placówka po raz drugi  aktywnie włączyła się w akcję sadzenia drzew. Przedsięwzięcie związane jest z programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja.

Sadzenie drzew przyczynia się do zwiększenia zalesienia i zadrzewienia oraz do zmniejszenia skutków globalnego ocieplenia. W związku z tym, dyrekcja szkoły zaprosiła na spotkanie z młodzieżą leśniczego Pana Stanisława Kurzeję z Leśnictwa Lipnica Wielka. Przedstawiciel Lasów Państwowych, będących partnerem akcji Klubu „Gaja”, najpierw przygotował uczestników teoretycznie omawiając znaczenie drzew w ekosystemie. Uczniowie  dowiedzieli się, że stanowią one  najważniejszy składnik lasu, tworząc środowisko życia dla co najmniej jednej trzeciej wszystkich gatunków roślin i zwierząt. Od ich obecności i stanu zdrowotnego zależy różnorodność biologiczna środowiska naturalnego. Chętnie zadawali pytania na temat pracy leśnika, życia w lesie.

Potem  uczniowie klasy IV a  mogli osobiście przyczynić się do ochrony naturalnego środowiska sadząc drzewa. Posadzono kilkanaście sadzonek świerka.  Dla uczniów była to okazja do poszerzenia swojej wiedzy na temat samej akcji oraz techniki sadzenia drzew.

W ślubowaniu i pasowaniu uczestniczyło 43 uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Korzennej. W uroczystości uczestniczyli: Leszek Skowron wójt gminy Korzenna, Dariusz Brończyk dyrektor szkoły, Monika Zielińska wicedyrektor szkoły, Zofia Nika wicedyrektor szkoły, Marek Janisz przewodniczący Rady Rodziców, rodzice, uczniowie  oraz Dobra Wróżka.

Uśmiechnięci uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w programie artystycznym. Dzięki Dobrej Wróżce, która zaprowadziła ich do czterech krain, zostali przemienieni z żółtodziobów w pierwszoklasistów. W Krainie Śpiewu uczniowie wykonali zadanie polegające na wspólnym zaśpiewaniu piosenki. Za wykonanie tego zadania otrzymali Złotą Nutkę. W Krainie Mądrości odgadywali zagadki, w Krainie Pracowitości wykazali się znajomością z zakresu przyrody i pomogli posegregować dary jesieni, a w Krainie Miłości udowodnili, że kochają i szanują swoją ojczyznę, miejscowość oraz dbają o środowisko. Uczniowie wykazali się również znajomością ruchu drogowego. Dobra Wróżka mogła ich zatem odczarować, a wtedy na głowach pierwszaków pojawiły się żółte i niebieskie birety. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

Po ceremonii ślubowania dyrektor szkoły pan Dariusz Brończyk pasował każdego wielkim ołówkiem na ucznia, a wicedyrektor pani Monika Zielińska wręczała pamiątkowe dyplomy.

Z kolei podczas Święta Niepodległości, uczniowie klas 6 przedstawili wydarzenia sprzed 97 lat. Społeczność szkolna mogła posłuchać komentarzy i wierszy opisujących trudną drogę do wolności naszych przodków. Całość uświetnił występ szkolnego chóru Cantamus.


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Możliwość komentowania została wyłączona.Korzenna Wydarzenia


Korzenna.info - Regionalny Portal Informacyjny - aktualności i wydarzenia z regionu Korzenna

Reklama2

Korzenna Pogoda

Korzenna HotNews

Katalog firm

Biuro Rachunkowe Pro Calculo w Grybowie


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

Serwis Komputerowy TOOLBOX24.pl


Toolbox24

tel. 570 787 727

Strona internetowa: www.toolbox24.pl

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

Ogłoszenia

Praca dla kelnerki

Karczma w Bukowinie Tatrzańskiej przyjmie do pracy kelnerkę, praca stała, zmiany tygodniowe lub inne. Możliwość zamieszkania. Tel 604544247 po 16.00 lub mailowo: gosiakrzysik@wp.pl


Partnerzy i reklamodawcy: