Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
wtorek 27 lutego 2024

Młodzi mieszkańcy Koniuszowej oddali swoje głosy!

W ramach realizacji akcji „Młodzi głosują” organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej 19 w Zespole Szkół w Koniuszowej odbyła się symulacja wyborów do Parlamentu RP. Przedsięwzięcie poprzedzono szeregiem działań przybliżających zagadnienia związane z wyborem i funkcjonowaniem polskiego parlamentu.


Zarówno uczniowie szkoły podstawowej, jak i gimnazjum, mieli możliwość bliższego poznania składu, zasad wyboru, kompetencji Sejmu RP uczestnicząc w spotkaniach organizowanych przez szkolnego koordynatora akcji. Następnie uczniowie gimnazjum wypełniali ankietę związaną ze zbliżającymi się wyborami, której wyniki stały się podstawą dyskusji na temat: „Czy warto brać udział w wyborach?”.
Organizatorzy wyborów rozdali ulotki, zachęcając swoje koleżanki i kolegów do udziału w wyborach. Lokal wyborczy zorganizowano w szkolnej izbie regionalnej. Do głosowania wykorzystano karty wyborcze przygotowane przez CEO dla województwa małopolskiego. W szkolnych wyborach wzięło udział 97% uprawnionych do głosowania uczniów z klas 4-6 szkoły podstawowej i 1-3 gimnazjum, oddając 89% ważnych głosów.

– Bardzo dziękuję Joannie Dźwigniewskiej-Garguli za cykliczną organizację prawyborów w naszej szkole. W ramach edukacji obywatelskiej wdrażamy u naszej młodzieży postawy obywatelskie i wypracowujemy nawyk do udziału w wyborach. Jest to już kolejna akcja w ramach współpracy naszej szkoły z Centrum Edukacji Obywatelskiej – mówi Jarosław Gliński, dyrektor Zespołu Szkół w Koniuszowej.

źródło/fot. UG Korzenna


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Możliwość komentowania została wyłączona.Korzenna Wydarzenia


Korzenna.info - Regionalny Portal Informacyjny - aktualności i wydarzenia z regionu Korzenna

Reklama2

Korzenna Pogoda

Korzenna HotNews

Katalog firm

Biuro Rachunkowe Pro Calculo w Grybowie


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

Serwis Komputerowy TOOLBOX24.pl


Toolbox24

tel. 570 787 727

Strona internetowa: www.toolbox24.pl

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

Ogłoszenia

Praca dla kelnerki

Karczma w Bukowinie Tatrzańskiej przyjmie do pracy kelnerkę, praca stała, zmiany tygodniowe lub inne. Możliwość zamieszkania. Tel 604544247 po 16.00 lub mailowo: gosiakrzysik@wp.pl


Partnerzy i reklamodawcy: