Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
wtorek 18 czerwca 2024

Upolowano 24 lisy na terenie gminy Korzenna

W efekcie „I Gminnego Polowania na Drapieżniki” zredukowano populację lisa o 24 sztuki. W przedsięwzięciu wzięło udział ok. 100 myśliwych. Odstrzał był ważny z kilku powodów. Przede wszystkim było odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców naszej gminy, których kury czy kaczki padają ofiarami lisów.

– Populacja lisów jest zdecydowanie zbyt duża. Z uwagi na szczepienia ochronne te zwierzęta nie mają bowiem naturalnego wroga, jakim była wścieklizna. Rozrost populacji lisów sprawił, że na wyginięciu są zające, kuropatwy i bażanty – tłumaczy Roman Graj z Okręgowej Rady Łowieckiej w Nowym Sączu.

Wydarzenie nie ograniczyło się jedynie do polowania. Starosta Nowosądecki Pan Marek Pławiak reprezentowany na zakończeniu polowania przez członka Zarządu Franciszka Kantora ufundował 30 szt. bażanta do wypuszczenia w ramch wsiedlenia na terenie naszej gminy. Pan wicestarosta Kantor podziękował myśliwym za tą ważną inicjatywę zwalczania drapieżników na naszym terenie – zwłaszcza lisów, których populacja jest zdecydowanie za duża i może spowodować wygnięcie innych gatunków takich jak zając czy bażant. Pozostałe nagordy w postaci 25 i 20 szt. bażanta za II i III miejsce oraz puchary ufundował Zarząd Okręgowy PZŁ w Nowym Sączu. Nagrody indywidualne dla myśliwych z kolei ufundował Jan Woda, a poczęstunek dla myśliwych współfinansował Bank Spółdzielczy w Grybowie.
Akcję zorganizowały koła łowieckie “Lis” w Korzennej, “Rogacz”, “Żbik” oraz “Szarak” z Nowego Sącza przy współpracy z Gminą Korzenną, Nadleśnictwem Stary Sącz, a także Zarządem Okręgowym PZŁ w Nowym Sączu.

źródło/fot. UG Korzenna


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Dodaj komentarzKorzenna Wydarzenia


Korzenna.info - Regionalny Portal Informacyjny - aktualności i wydarzenia z regionu Korzenna

Reklama2

Korzenna Pogoda

Korzenna HotNews

Katalog firm

Biuro Rachunkowe Pro Calculo w Grybowie


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

Serwis Komputerowy TOOLBOX24.pl


Toolbox24

tel. 570 787 727

Strona internetowa: www.toolbox24.pl

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

Ogłoszenia

Praca dla kelnerki

Karczma w Bukowinie Tatrzańskiej przyjmie do pracy kelnerkę, praca stała, zmiany tygodniowe lub inne. Możliwość zamieszkania. Tel 604544247 po 16.00 lub mailowo: gosiakrzysik@wp.pl


Partnerzy i reklamodawcy: