Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
środa 17 kwietnia 2024

PFRON przyznał środki na zakup busa dla WTZ w Lipnicy Wielkiej (TV)

Za sprawą zawartej w dniu 15 września br. umowy pomiędzy Starostwem Powiatowym w Nowy Sączu a Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, trzy jednostki z terenu powiatu, prowadzące Warsztaty Terapii Zajęciowej otrzymają blisko 300 tysięcy dofinansowania na zakup pojazdów przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych.

Stronami zawartej w ubiegły czwartek umowy jest PFRON oddział w Krakowie reprezentowany przez dyrektor Martę Mordarską oraz Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, w imieniu którego dokument podpisał starosta Marek Pławiak oraz wicestarosta Antoni Koszyk. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele stowarzyszenia „Gniazdo” oraz senator Stanisław Kogut reprezentujący FPON w Stróżach.

Dotacja otrzymana od krakowskiego oddziału PFRON umożliwi zakup pojazdów do przewozu osób niepełnosprawnych. Beneficjentami będzie Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Lipnicy Wielkiej oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” ze Starego Sącza.

– Bardzo się cieszę, że powiat nowosądecki w sposób szczególny, z ogromną dbałością zabiega o dofinansowanie dla instytucji, organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego, warsztatów terapii zajęciowej, które są wsparciem ich funkcjonowania – mówiła Marta Mordarska, dyrektor PFRON w Krakowie podczas konferencji prasowej w nowosądeckim Starostwie Powiatowym. – Jest to pierwsza edycja tego programu, odkąd jestem dyrektorem oddziału i wierzę, że spotkamy się ponownie za rok, przy podpisywaniu kolejnej umowy. Już dzisiaj zachęcam, do przyglądania się ofertom konkursowym jakie ogłosimy, najprawdopodobniej w listopadzie. Jako małopolski oddział zabiegamy aby tych środków było więcej, ponieważ potrzeby w tym zakresie są bardzo duże. Powiat nowosądecki jest wzorem do naśladowania i na pewno w upowszechnianiu dobrych praktyk możemy przywoływać go jako przykład.

Warto dodać, że PFRON oddział w Krakowie wspólnie z Wojewodą Małopolskim oraz organizacjami podejmującymi tematykę osób niepełnosprawnych jest organizatorem konferencji jaka odbędzie się w dniach 10-11 października br. w Starym Sączu poświęconej dyskusji nt. wypracowania spójnych działań zapobiegających problemom osób niepełnosprawnych.

W czwartkowym spotkaniu oprócz stron umowy uczestniczyli m.in.

– Chciałbym podziękować Pani dyrektor PFRON w Krakowie ale i pogratulować Staroście – powiedział senator Stanisław Kogut. – Jak ciągle powtarzam, powiat nowosądecki jest najlepszym powiatem w całej Polsce, jeżeli chodzi o pomoc osobom niepełnosprawnym. Wystarczy sprawdzić na mapie Polski Warsztatów Terapii Zajęciowej to największa ilość przypada właśnie w tym powiecie. Musicie Państwo wiedzieć, że wszelkie instytucje pomagające niepełnosprawnym wykonują dziennie około 330 kilometrów związanych z transportem do i z ośrodka tych osób. Dodatkowo gratuluje Pani dyrektor Mordarskiej organizacji panelu dyskusyjnego poświęconego problemom osób niepełnosprawnych podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Mnie osobiście nie trzeba prosić o pomoc niepełnosprawnym ponieważ zasiadając w Komisji Rodziny i Polityki Senioralnej ciągle powtarzam, że tych środków jest za mało.

Zapraszamy do obejrzenia materiałów filmowych:

fot. Mateusz Książkiewicz


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Dodaj komentarzKorzenna Wydarzenia


Korzenna.info - Regionalny Portal Informacyjny - aktualności i wydarzenia z regionu Korzenna

Reklama2

Korzenna Pogoda

Korzenna HotNews

Katalog firm

Biuro Rachunkowe Pro Calculo w Grybowie


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

Serwis Komputerowy TOOLBOX24.pl


Toolbox24

tel. 570 787 727

Strona internetowa: www.toolbox24.pl

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

Ogłoszenia

Praca dla kelnerki

Karczma w Bukowinie Tatrzańskiej przyjmie do pracy kelnerkę, praca stała, zmiany tygodniowe lub inne. Możliwość zamieszkania. Tel 604544247 po 16.00 lub mailowo: gosiakrzysik@wp.pl


Partnerzy i reklamodawcy: